7 przedziwnych zawodów, o których mogłeś nie słyszeć

Kategoria
Kariera i rozwój

Autor wpisu
Maja Gojtowska
Kategoria: Kariera i rozwój

excited man having fun on water slide in tropical aqua parkNiszowy zawód wcale nie oznacza – gorszy. Często nietypowy fach niesie za sobą bardzo dobre wynagrodzenie. Pisaliśmy już o groomerze, modelce stóp, czy douli. Dzisiaj kolejne zestawienie najdziwniejszych zawodów świata.

 

Niania pandy wielkiej

Osoby zatrudnione na tym stanowisku pracują na co dzień w Chińskim Centrum Badań Pandy Wielkiej w Ya’an i zawodowo zajmują się przytulaniem, głaskaniem i tuleniem tych nowonarodzonych zwierząt. Roczne wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 200 000 juanów czyli ponad 120 000 złotych. Dodatkowo pracownikom oferowany jest samochodów służbowy, dofinansowanie do posiłków oraz służbowe mieszkanie.

 

Nawigator map internetowych

To osoba, która wyznacza trasy map internetowych. Zatrudnia ich między innymi branżowy potentat – Google. Nawigatorzy muszą lubić – w zależności od tego jakie trasy wyznaczają – chodzenie lub jeżdżenie samochodem. Mają szansę odwiedzić najdalsze zakątki świata, by wyznaczyć najlepsze i najszybsze trasy, z których później korzystają użytkownicy na całym świecie.

 

Tester zjeżdżalni wodnych

Praca dla wiecznych dzieci. Stanowisko to znalazło się w zestawieniu najbardziej bezstresowych zawodów świata. Idealny kandydat musi uwielbiać wodę i wodne parki rozrywki, kochać dobrą zabawę i być dyspozycyjnym. Tommy Lynch, jeden z najbardziej znanych testerów zjeżdżalni wodnych w swojej kilkuletniej karierze, zjeździł całą Amerykę Północą oraz Europę odbywając ponad 5 000 zjazdów!

 

Instruktor surfingu dla psów

Surfują ludzie, mogą surfować też ich psy. Nauczą ich tego instruktorzy. Pomysłodawca zawodu Teevan McManus, pracuje na co dzień w Conorado Surfing Academy. Jak sam przyznaje, specjalizacją zajął się z potrzeby chwili, a co za tym idzie rynku. Jego pierwszy uczeń wabił się Murphy.

 

Autor wróżb w chińskich ciasteczkach

Powinien być profesjonalnym wróżbitą! Trudno przecież uwierzyć, że krótkie przepowiednie, które znajdujemy w chińskich ciasteczkach, są tylko wymysłem wyobraźni zdolnego copywritera. Portal Ehow.com szacuje, że autor wróżb zarabia nawet 40 000 dolarów rocznie, czyli 158 000 zł.

 

Sekser(-ka)

… czyli osoba rozpoznająca płeć kurczaków tuż po wykluciu. Szczególny problem ze znalezieniem osób na to stanowisko mają brytyjskie i japońskie fermy kurczaków. Pomimo gwarancji zatrudnienia i bardzo dobrych zarobków (40 000 funtów, czyli ponad 220 000 zł rocznie) chętnych brak. Jest to praca bardzo monotonna i ciężka. Sekser w ciągu jednej zmiany, trwającej około 12 godzin musi bowiem sprawdzić płeć nawet 1200 piskląt!

 

Latająca niania

Zatrudniają ją wybrane linie lotnicze, które chcą zapewnić najwyższą jakość obsługi swoim najmłodszym pasażerom i (przede wszystkim) ich rodzicom. Latające nianie pomagają m.in. w usypianiu, karmieniu oraz przewijaniu maluchów podczas podróży samolotem. Są również mistrzyniami rysunków, wycinanek i origami – wszystko by zabawić swoich małych podopiecznych.

 

Widzicie się w którymś z tych zawodów?

Oceń artykuł


Narzędzia