Porady Kariera i rozwój 7 książek motywacyjnych, które warto przeczytać w 2019 roku
15.05.2019  | 5 min czytania

7 książek motywacyjnych, które warto przeczytać w 2019 roku

15.05.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Trzymające w napięciu, wywołujące wzruszenie albo zagrzewające do działania – książki mogą mieć na nas różny wpływ. Kiedy wydaje nam się, że nasza kariera stoi w miejscu, warto sięgnąć po lektury motywujące, pełne przykładów oraz praktycznych wskazówek. Przedstawiamy najciekawsze propozycje.

1. David J. Schwartz, Magia myślenia na wielką skalę

David Schwartz przedstawia w swojej książce program, który ma pomóc w osiąganiu celów - zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Zdaniem autora nie trzeba posiadać wrodzonego talentu, by stać się człowiekiem sukcesu. Dowiedz się, jak być lepszym pracownikiem, a przede wszystkim - spokojną i szczęśliwą osobą.

2. Erik Bertrand Larssen, Bez litości. Poznaj moc treningu mentalnego

Książka mówi o przekraczaniu granic i stawaniu się lepszą wersją samego siebie. Autor zachęca do tego, by robić wszystko jak najlepiej – niezależnie od tego, czym się zajmujemy. Historia Larssena inspiruje oraz motywuje do tego, by stawiać sobie cele oraz dążyć do ich osiągnięcia.

3. Opracowanie zbiorowe, Mistrzowie, czyli 101 inspirujących historii ludzi sukcesu

Zbiór historii osób, które osiągnęły w życiu sukces. Niektóre z nich borykały się z licznymi przeciwnościami losu. Krótkie opowieści motywują do walki o cele, niezależnie od przeszkód pojawiających się na drodze do spełnienia marzeń.

4. Ekaterina Walter, Myśl jak Zuck. Pięć sekretów biznesowych Marka Zuckerberga – genialnego założyciela Facebooka

Znany na całym świecie założyciel Facebooka – Mark Zuckerberg – to przedsiębiorca stanowiący inspirację dla ludzi sukcesu i nie tylko. Książka przedstawia stosowane przez niego zasady, dzięki którym można zrewolucjonizować swoje życie zawodowe. Jedną z nich jest budowanie silnych zespołów.

5. Beata Kapcewicz, 52 nawyki szczęściarzy

Według autorki szczęście nie jest przypadkiem, tylko stanowi wynik niektórych nawyków. Konsekwentne wykonywanie pewnych czynności prowadzi do spełnienia i bycia usatysfakcjonowaną, zadowoloną ze swojego życia osobą.

7 nawyków, dzięki którym rozwiniesz swoją karierę

6. Stephen J. Dubner, Steven D. Levitt, Myśl jak freak

Zabawna, rewolucyjna i niezwykle motywująca – dokładnie taka jest ta książka. W nietypowy sposób autorzy uczą czytelników twórczego myślenia. Proponowana przez nich metoda rozwiązywania problemów może okazać się pomocna zarówno w przypadku radzenia sobie z codziennymi kłopotami, jak i sprawami wysokiej rangi.

7. Scott Belsky, Realizacja genialnych pomysłów. Jak sprawić, by nie skończyło się na gadaniu

Niezwykły pomysł, który nigdy nie został zrealizowany – brzmi znajomo? Autor książki udowadnia, że wcale nie musi tak być. Stopniowe działanie prowadzi do zrealizowania pomysłów i osiągnięcia zamierzonych celów. Zdaniem twórcy nie należy skupiać się jedynie na poszukiwaniu coraz lepszych i ciekawszych koncepcji, ale na wprowadzaniu naszych pomysłów w życie – bez ich urzeczywistnienia są one bezwartościowe.

Zarobki: wypełnij ankietę i sprawdź, czy dobrze zarabiasz na swoim stanowisku
Porównaj zarobki

A co Was motywuje do pracy?

5 cytatów motywujących do działania

Oceń artykuł