Porady Kariera i rozwój 7 książek, które zmienią Twoje życie zawodowe na lepsze
16.01.2019  | 4 min czytania

7 książek, które zmienią Twoje życie zawodowe na lepsze

16.01.2019  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Szukasz inspiracji? A może zależy Ci na konkretnych wskazówkach i ćwiczeniach, dzięki którym staniesz się bardziej asertywny, nauczysz się wyznaczać i realizować cele lub poznasz zasady rządzące stosunkami międzyludzkimi? Rady, które pozwolą Ci lepiej żyć i pracować, znajdziesz w książkach autorów, takich jak np. Dale Carnegie czy Eric Berne.  

Czasami wystarczy wprowadzić drobne zmiany, by pracować wydajniej, spędzać więcej czasu z bliskimi, szybciej się uczyć itd. Rozwijając się, warto korzystać z rad ludzi, którzy np. osiągnęli sukces i dzielą się mądrością na łamach wydanych przez siebie książek. Pozycje książkowe, po które warto sięgnąć, to m.in.:

  • Włam się do mózgu, autor: Radek Kotarski

Człowiek uczy się przez całe życie. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem czy menadżerem w dużej, międzynarodowej organizacji, uzupełniasz kwalifikacje i zdobywasz nowe umiejętności. Autor książki „Włam się do mózgu” opisuje, w jaki sposób w pół roku opanował język szwedzki. Przedstawia metody skutecznego uczenia się, z którymi warto się zapoznać.

7 sytuacji, w których możesz się rozwijać

  • Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, autor: Dale Carnegie

Rozwój osobisty to nie tylko zdobywanie umiejętności i kwalifikacji, ale również rozwijanie kompetencji w zakresie budowania relacji. Dale Carnegie radzi m.in., by częściej wyrażać uznanie niż krytykować, uśmiechać się częściej niż smucić i więcej słuchać niż mówić. To prosta droga do tworzenia dobrych relacji w życiu prywatnym i zawodowym.

10 zasad pracy w zespole

  • Jak przestać się martwić i zacząć żyć, autor: Dale Carnegie

Zamartwianie się nie prowadzi do konstruktywnych rozwiązań, dlatego - zamiast snuć czarne scenariusze – lepiej pozbywać się obaw, wyciągać wnioski z konstruktywnej krytyki i zapobiegać przemęczeniu. Jak to robić? Tego dowiesz się, czytając poradnik.

  • Potęga NIE, autorzy: James Altucher, Claudia Azula Altucher

Wchodzenie w niezdrowe zależności, przyjmowanie dodatkowych zadań mimo chronicznego braku czasu, trwanie w toksycznych relacjach – to przykre konsekwencje braku asertywności. Autorzy poradnika uczą, jak strzec własnych granic i odzyskać równowagę.

  • W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich, autor: Eric Berne

Obawiasz się manipulacji? Często nie pojmujesz zachowań ludzi, z którymi masz do czynienia? Lektura Książki Berne’a pomoże Ci lepiej zrozumieć nie tylko siebie, ale również innych.

  • Dziennik coachingowy. 365 pytań od Twojego coacha, autorzy: Kamila Rowińska, Kamila Kozioł

Chcesz lepiej zrozumieć swoje postępowanie? Brakuje Ci motywacji? A może nie wiesz, od czego zacząć pracę nad sobą? Wykonując codziennie ćwiczenia zamieszczone w książce, zaczniesz czerpać z życia coraz więcej.  

  • Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia, autor: Ulrich Schnabel

Nie czekaj z odpoczynkiem, aż zdiagnozujesz u siebie skrajne wyczerpanie organizmu. Objawy, takie jak rozproszenie uwagi, wyrzuty sumienia w chwilach bezczynności lub słabnąca odporność na stres, warto odczytać jako ostrzeżenie i zachętę to… nicnierobienia. Z książki Ulrich Schnabel dowiesz się nie tylko, jak odpoczywać, ale również jak przeorganizować życie zawodowe.

7 porad, jak odpoczywać, żeby odpocząć

Kalkulator: oblicz, ile zarobisz „na rękę” i porównaj zarobki w zależności od rodzaju umowy
Sprawdź
 

Oceń artykuł