Porady Kariera i rozwój 7 książek, które zainspirują Cię podczas wakacji
03.08.2018 | 4 min czytania

7 książek, które zainspirują Cię podczas wakacji

03.08.2018 | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(5)

Urlop to doskonała okazja, żeby nadrobić czytelnicze zaległości.  Idealnym sposobem na spędzanie długich letnich dni i orzeźwiających wieczorów jest zagłębianie się w interesującej  lekturze. Przedstawiamy zestawienie książek, które mogą stać się źródłem inspiracji, impulsem do działania oraz wsparciem w rozwoju osobistym i zawodowym.

Wartościowa lektura pozwala zregenerować siły, odprężyć się i odświeżyć umysł. Pozycje, po które warto sięgnąć w czasie urlopu, to na przykład:

  • Stephen R. Covey, „7 nawyków skutecznego działania”

Chcesz wiedzieć, jak czerpać większą satysfakcję z życia? Zdaniem autora od szczęścia dzieli Cię tylko 7 nawyków. Jeśli zaczniesz je w sobie kształtować, nie tylko rozwiniesz swoje wnętrze, ale również poprawisz jakość relacji z innymi ludźmi. Z książki dowiesz się m.in., jakie korzyści daje proaktywna postawa i co hamuje efektywność.

6 złych nawyków, które skutecznie uniemożliwiają Ci rozwój

  • Susan Cain, „Ciszej proszę…”

Wolisz słuchać niż mówić? Przedkładasz samodzielne działanie nad pracę zespołową? Jesteś twórczy, skoncentrowany i kreatywny? Może to oznaczać, że zaliczasz się do grona introwertyków. Poznaj siebie i sprawdź, w jaki sposób możesz wykorzystać swój potencjał w życiu osobistym i zawodowym.

Typy osobowości – jak rozpoznać własny?

  • Timothy Ferris, „4-godzinny tydzień pracy”

Czy 40 godzin pracy w ciągu tygodnia to konieczność? Autor twierdzi, że można 10-krotnie zmniejszyć tę normę, uzyskując wysokie dochody. Jeśli chcesz sprawdzić, jak to zrobić, przeczytaj książkę i pracuj efektywniej. Dzięki temu zyskasz więcej czasu na przyjemności.  

Smart working – na czym polega?

  • Ashlee Vance, „Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli i SpaceX”

Dla Elona Muska, jednego z najbogatszych ludzi na świecie, nie ma rzeczy niemożliwych. Miliarder produkuje samochody elektryczne i… wysyła rakiety w kosmos. Przekonaj się, czemu zawdzięcza swoje imponujące i zadziwiające sukcesy.

  • Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski, „Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście”

Opowieść o człowieku, którego pasja i determinacja były większe niż naturalny strach przed śmiercią w wysokich górach. Jerzy Kukuczka wyznaczał sobie niezwykle ambitne cele i wytrwale do nich dążył, wkładając w to nadludzki wysiłek. Historia jego życia fascynuje i skłania do refleksji.  

  • Haruki Murakami, „O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu”

Bieganie nie tylko pozwala utrzymać dobrą kondycję. Sprzyja również pokonywaniu własnych ograniczeń i zachowywaniu zdrowego dystansu do świata. Opowiada o tym nietuzinkowy pisarz, który postanowił połączyć swoje największe pasje.

  • Walter Isaacson, „Steve Jobs”

Szukając inspiracji do rozwoju, warto przyjrzeć się niezwykłej postaci, jaką był Steve Jobs. Współtwórca Apple dowiódł, że ciężka praca, wytrwałość i jasno sformułowane cele – to droga prowadząca do sukcesu.  

Steve Jobs – 7 ciekawostek

Jeśli urlop jest dla Ciebie czasem gromadzenia energii przed poszukiwaniem nowej pracy, możesz zgłębiać swoją wiedzę na temat tego, jak zachwycić rekrutera i zwiększyć swoje szansę na otrzymanie angażu. Pomoże Ci w tym e-book dostępny dla użytkowników serwisu Pracuj.pl: https://cms.pracuj.pl/content/uploads/2018/03/ebook_jak_zachwycic_rekrutera.pdf.  

Warto też nauczyć się odpoczywać i wybrać taką formę relaksu, która pozwoli Ci zapomnieć o problemach. W poszukiwaniu idealnego sposobu na efektywny wypoczynek pomogą Ci ludzie sukcesu, którzy wiedzą, że równowaga pomiędzy pracą a życiem osobistym jest niezmiernie ważna.   

Odpoczywaj jak… ludzie sukcesu

Zawsze warto się rozwijać.

Oceń artykuł