Porady Kariera i rozwój 7 cytatów sławnych osób, które motywują do rozwoju
28.09.2018  | 4 min czytania

7 cytatów sławnych osób, które motywują do rozwoju

28.09.2018  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(4)

Biografie ludzi sukcesu są pełne opowieści o wzlotach i upadkach. To historie, w których nie brakuje marzeń, osiągnięć, wyzwań i przeciwności losu. Ich lektura pozwala nie tylko poszerzyć wiedzę i zaspokoić ciekawość, ale też wyciągnąć wnioski dla siebie. W trudnych chwilach warto sięgnąć po najbardziej motywujące i inspirujące cytaty.

Bywają dni, kiedy najchętniej zrezygnowałbyś z wysiłku i porzucił swoje zawodowe marzenia. Warto jednak walczyć ze zniechęceniem i wyznaczać sobie kolejne cele. Dobrze jest zastanowić się, co powstrzymuje Cię przed aktywnością i co hamuje Twój rozwój. Kolejny krok to podjęcie działań i zmierzenie się z tym, na co masz realny wpływ.

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Aby odczuwać większą satysfakcję i zyskać energię do realizacji śmiałych projektów, możesz np. poprosić o podwyżkę lub negocjować benefity, takie jak np. elastyczny czas pracy.   

Jak zmotywować się do pracy? – 10 pomysłów

Nie tylko czynniki finansowe decydują o zadowoleniu z pracy. Ważne są też: poczucie sensu, możliwość zdobywania nowych umiejętności, realizowanie własnych pomysłów itp.

Rozwój, motywacja, cel życia - cytaty

Warto analizować życiorysy sławnych ludzi i czerpać z ich doświadczenia. Oto wypowiedzi, które pomogą Ci znaleźć siłę do działania:

„Wykorzystaj czas na doskonalenie się poprzez czytanie dzieł innych ludzi, aby łatwo osiągnąć to, na co oni ciężko pracowali.”
- Sokrates

Historia życia i dorobku intelektualnego innego człowieka to cenne źródło inspiracji i wiedzy. Czytając, poznajesz receptę na sukces i dowiadujesz się, jakie pułapki możesz spotkać na swojej drodze.  

„Moim zdaniem cele nie powinny być łatwe do osiągnięcia. Powinny zmuszać Cię do pracy, nawet jeśli wiąże się to z dyskomfortem.”
- Michael Phelps

Im więcej wysiłku wkładasz w realizację konkretnego przedsięwzięcia, tym większą masz satysfakcję, gdy uda Ci się osiągnąć cel. Nie bez powodu uważa się, że za sukcesem stoi przede wszystkim ciężka praca, a talent to zaledwie dodatek.  

„Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.”
- Steve Jobs

Jeśli jesteś człowiekiem, dla którego nie istnieją słowa: „nie da się”, masz szansę dojść tam, gdzie jeszcze nikt nie dotarł. Gdyby nie istnieli ludzie wystarczająco szaleni, by uwierzyć w to, co nierealne, nie latalibyśmy samolotami, nie korzystalibyśmy z Internetu itd.

„Twój los zależy od twoich nawyków.”
- Brian Tracy

Łatwiej jest dawać z siebie wszystko, gdy jest się przyzwyczajonym do ciężkiej pracy. Dobre nawyki, systematyczność i wytrwałość – to przepis na sukces.

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś niż tego, co zrobiłeś.”
- Mark Twain

Każdemu zdarza się popełniać błędy. Zamiast zadręczać się porażkami, lepiej wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość. Działanie i aktywność pomagają osiągnąć cel.

„Poczucie humoru dobrze amortyzuje życiowe wstrząsy.”
- Phil Bosmans

Łatwiej jest radzić sobie z porażkami, gdy ma się dystans do świata i samego siebie. Żarty to skuteczny sposób rozładowywania negatywnych emocji.

„Człowiek, który goni dwa zające, nie złapie ani jednego.”
- Konfucjusz

Warto koncentrować się na pojedynczych zadaniach, ponieważ dzięki temu można pracować wydajnie. Jeśli robisz kilka rzeczy jednocześnie, żadnej z nich nie zrobisz dobrze i starannie.

10 cytatów po angielsku, które motywują do pracy

Historie ludzi sukcesu, a może korzyści finansowe i pozafinansowe – co motywuje Cię do rozwoju?

Oceń artykuł