Są przedstawicielami różnych profesji. Mają odmienne zainteresowania zawodowe i cele życiowe. Łączy ich potrzeba działania i determinacja. Przedstawiamy ludzi, którzy wiedzą, czego chcą od życia i zdobywają to dzięki wysiłkowi i konsekwencji. Kogo jeszcze dodalibyście do tej listy?
Czy praca może być pasją albo pasja pracą? Nie tylko może, ale wręcz powinna. Dzięki temu jesteśmy bardziej zmotywowani do rozwoju i walki z własnymi ograniczeniami. Szukając inspiracji do działania, warto poświęcić uwagę postaciom, takim jak na przykład:
- Mariusz Kędzierski
Jest pasjonatem i twórcą sztuki oraz mówcą motywacyjnym – Mariusz Kędzierski, który urodził się bez rąk, to wulkan energii. Jego pasją jest rysunek. Niepełnosprawność nie stanowi przeszkody, która powstrzymywałaby go przed realizacją celów zawodowych i nie tylko. Zapytany przez Łukasza Jakóbiaka o to, jakie widzi bariery w świecie, odpowiedział:
W świecie nie widzę żadnych (barier). Bariery widzę w nas samych przede wszystkim.
- Krzysztof Gonciarz
Videobloger, który we współpracy z kanałem Eurosport relacjonował przebieg zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, pokazuje, że można spełniać zawodowe marzenia. Krzysztof Gonciarz od kilku lat mieszka w Japonii. Jest właścicielem międzynarodowej firmy tworzącej filmy m.in. na temat życia w Kraju Kwitnącej Wiśni. Przygotowuje również materiały o tematyce podróżniczej i komediowo-satyrycznej.
- Ewa Chodakowska
Ze względu na swoją charyzmę i niespożytą energię została okrzyknięta „trenerką wszystkich Polek”. Ewa Chodakowska promuje aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie, motywując tysiące osób do walki nie tylko o świetną sylwetkę, ale przede wszystkim o zdrowie. Zapytana przez dziennikarkę Radia Zet (https://www.youtube.com/watch?v=_rtiiCJ7s28) o to, czym zajmowała się, zanim została trenerką fitness, odpowiedziała:
Szukałam sposobu na siebie i szukałam na różnych płaszczyznach i w różnych dziedzinach, ale zajęłam się tym, co kocham najbardziej. Czasem wydaje mi się, że te rzeczy, które przychodzą nam najbardziej naturalnie, które robimy na co dzień i sprawiają nam najwięcej przyjemności, okazują się finalnie tym sposobem na życie i sposobem na sukces.
- Arlena Witt
Znajomość języków obcych to obecnie jeden z istotniejszych czynników decydujących o sukcesie zawodowym. Arlena Witt, blogerka i wideoblogerka, popularyzuje naukę języka angielskiego wśród internautów. Wyjaśnia zasady gramatyki, a także uczy poprawnej wymowy. Pasja stała się jednocześnie jej pracą.
- Ola Budzyńska (Pani Swojego Czasu)
Umiejętność zarządzania sobą w czasie jest jedną z kluczowych kompetencji miękkich, dlatego warto ją rozwijać. Ola Budzyńska prowadzi szkolenia z tego zakresu i jest autorką poczytnego bloga. Jest też żoną i mamą. Jej oferta została stworzona z myślą o kobietach, które chcą nauczyć się planować i wykorzystywać swój czas. Opanowując umiejętność efektywnego działania, można łączyć życie rodzinne i zawodowe.
Określenie celów zawodowych to podstawa sukcesu w pracy. Warto snuć konkretne plany na bliższą i dalszą przyszłość. Dzięki temu można analizować swoje wzloty i upadki, a następnie wyciągać wnioski i naprawiać popełnione błędy. Nie trzeba zdobywać ośmiotysięczników ani osiągać sukcesów na skalę światową, by czuć się spełnionym. Ważne, by znaleźć własną, wyjątkową drogę.