Porady Kariera i rozwój 5 osób, które inspirują i pokazują, jak realizować plany
14.08.2018  | 4 min czytania

5 osób, które inspirują i pokazują, jak realizować plany

14.08.2018  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(4.67)

Są przedstawicielami różnych profesji. Mają odmienne zainteresowania zawodowe i cele życiowe. Łączy ich potrzeba działania i determinacja. Przedstawiamy ludzi, którzy wiedzą, czego chcą od życia i zdobywają to dzięki wysiłkowi i konsekwencji. Kogo jeszcze dodalibyście do tej listy?

Czy praca może być pasją albo pasja pracą? Nie tylko może, ale wręcz powinna. Dzięki temu jesteśmy bardziej zmotywowani do rozwoju i walki z własnymi ograniczeniami. Szukając inspiracji do działania, warto poświęcić uwagę postaciom, takim jak na przykład:

  • Mariusz Kędzierski

Jest pasjonatem i twórcą sztuki oraz mówcą motywacyjnym – Mariusz Kędzierski, który urodził się bez rąk, to wulkan energii. Jego pasją jest rysunek. Niepełnosprawność nie stanowi przeszkody, która powstrzymywałaby go przed realizacją celów zawodowych i nie tylko. Zapytany przez Łukasza Jakóbiaka o to, jakie widzi bariery w świecie, odpowiedział:

W świecie nie widzę żadnych (barier). Bariery widzę w nas samych przede wszystkim.

  • Krzysztof Gonciarz

Videobloger, który we współpracy z kanałem Eurosport relacjonował przebieg zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, pokazuje, że można spełniać zawodowe marzenia. Krzysztof Gonciarz od kilku lat mieszka w Japonii. Jest właścicielem międzynarodowej firmy tworzącej filmy m.in. na temat życia w Kraju Kwitnącej Wiśni. Przygotowuje również materiały o tematyce podróżniczej i komediowo-satyrycznej.

  • Ewa Chodakowska

Ze względu na swoją charyzmę i niespożytą energię została okrzyknięta „trenerką wszystkich Polek”. Ewa Chodakowska promuje aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie, motywując tysiące osób do walki nie tylko o świetną sylwetkę, ale przede wszystkim o zdrowie. Zapytana przez dziennikarkę Radia Zet (https://www.youtube.com/watch?v=_rtiiCJ7s28) o to, czym zajmowała się, zanim została trenerką fitness, odpowiedziała:

Szukałam sposobu na siebie i szukałam na różnych płaszczyznach i w różnych dziedzinach, ale zajęłam się tym, co kocham najbardziej. Czasem wydaje mi się, że te rzeczy, które przychodzą nam najbardziej naturalnie, które robimy na co dzień i sprawiają nam najwięcej przyjemności, okazują się finalnie tym sposobem na życie i sposobem na sukces.

  • Arlena Witt

Znajomość języków obcych to obecnie jeden z istotniejszych czynników decydujących o sukcesie zawodowym. Arlena Witt, blogerka i wideoblogerka, popularyzuje naukę języka angielskiego wśród internautów. Wyjaśnia zasady gramatyki, a także uczy poprawnej wymowy. Pasja stała się jednocześnie jej pracą.

Języki obce w pracy

  • Ola Budzyńska (Pani Swojego Czasu)

Umiejętność zarządzania sobą w czasie jest jedną z kluczowych kompetencji miękkich, dlatego warto ją rozwijać. Ola Budzyńska prowadzi szkolenia z tego zakresu i jest autorką poczytnego bloga. Jest też żoną i mamą. Jej oferta została stworzona z myślą o kobietach, które chcą nauczyć się planować i wykorzystywać swój czas. Opanowując umiejętność efektywnego działania, można łączyć życie rodzinne i zawodowe.

Określenie celów zawodowych to podstawa sukcesu w pracy. Warto snuć konkretne plany na bliższą i dalszą przyszłość. Dzięki temu można analizować swoje wzloty i upadki, a następnie wyciągać wnioski i naprawiać popełnione błędy. Nie trzeba zdobywać ośmiotysięczników ani osiągać sukcesów na skalę światową, by czuć się spełnionym. Ważne, by znaleźć własną, wyjątkową drogę.   

Jakie są Twoje cele zawodowe? Określ je!

Oceń artykuł