Porady Kariera i rozwój 6 niebanalnych pomysłów na hobby po pracy
26.06.2018  | 4 min czytania

6 niebanalnych pomysłów na hobby po pracy

26.06.2018  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(5)

Rozwijanie zainteresowań i pasji w wolnym czasie pozwala zredukować stres, znaleźć sens w życiu oraz pozyskać nową energię do pracy. Ciekawe hobby będzie Twoim sprzymierzeńcem podczas wykonywania obowiązków służbowych. Dzięki niemu przykujesz uwagę rekruterów i wyróżnisz się na tle kandydatów.

1. Sport

Skoki ze spadochronu, nurkowanie czy eksplorowanie podziemnych jaskiń to niebanalne hobby. Sport uprawiany po pracy, np. bieganie lub pływanie, pozwala spożytkować nadmiar energii oraz zapomnieć o stresie. Ciekawym pomysłem są również sporty ekstremalne. Taka forma aktywności fizycznej może świadczyć o odwadze i determinacji pracownika. Regularne ćwiczenia pomogą zbudować wizerunek osoby konsekwentnej w działaniu, która łatwo się nie poddaje.

2. Podróżowanie

Możesz podróżować po ojczyźnie i odkrywać regionalne zakątki lub latać samolotem po całym świecie i poznawać nowe kraje. Liczy się pasja - bez względu na to, czy zwiedzasz znane, popularne miejsca, czy docierasz do trudno dostępnych rejonów, np. wysokich gór, lasów deszczowych i egzotycznych krain. Podróże warto połączyć z innym hobby, np. dotyczącym historii starożytnej albo nauk przyrodniczych.

8 zainteresowań, które zrobią wrażenie na przyszłym pracodawcy

3. Hodowla rzadkich zwierząt

Interesującym hobby może być hodowla rzadkich okazów zwierząt, takich jak kolorowe ptaszniki lub ślimaki afrykańskie. Trzymanie w domu egzotycznych zwierząt wymaga specjalistycznej wiedzy i wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Spędzanie wolnego czasu ze zwierzętami pomaga zmniejszyć uczucie stresu i uspokaja. Twojego pracodawcę mogą zaciekawić fakty związane z egzotyczną przyrodą, a hobby przyda się m.in. do pracy w sklepie lub ogrodzie zoologicznym.

4. Postcrossing

Postcrossing to wysyłanie listów i pocztówek do osób nieznajomych, z całego świata. W ten sposób masz szansę poznać nowych ludzi i inne kultury. Nigdy nie wiadomo, skąd przyjdzie list ani do kogo dokładnie wysyłasz pocztówkę. Po otrzymaniu przesyłki możesz skontaktować się z nadawcą i zawrzeć znajomość na dłużej. Tak ciekawe zainteresowanie i hobby pozwolą Ci rozwinąć umiejętność komunikacji. Wpłynie też na znajomość języków obcych.

5. Rękodzieło

Szyjesz dla siebie oryginalne ubrania lub dodatki? Rzeźbisz w drewnie, glinie lub mydle? Kreatywne i ciekawe hobby zwróci uwagę rekruterów. Również tworzenie mebli i malowanie tkanin to rękodzieło. Osoby, które tworzą przedmioty własnoręcznie, charakteryzują się nieszablonowymi pomysłami i otwartym umysłem.

5 sposobów, jak zaskoczyć rekrutera swoim CV

6. Prowadzenie bloga

Prowadzenie bloga o swoich zainteresowaniach albo wybranej dziedzinie to hobby, które pracodawcy doceniają coraz częściej. Pisanie bloga lub tworzenie wideobloga wymaga dobrej organizacji pracy i umiejętności zarządzania czasem. Do przygotowywania materiałów i treści, poszukiwania tematów do omówienia oraz aktualizacji strony potrzeba samodyscypliny i długotrwałego działania. Warto umieścić w CV informację o prowadzonym blogu – przykuje to uwagę agencji marketingowych i firm zajmujących się m.in. obsługą sklepów internetowych.

Oceń artykuł