Porady Kariera i rozwój 5 zawodów, w których dużo zarobisz
14.06.2019  | 4 min czytania

5 zawodów, w których dużo zarobisz

14.06.2019  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Ciekawa praca i świetne zarobki mogą iść w parze. Studia na kierunkach: marketing i zarządzanie czy analiza danych przygotują Cię do wykonywania profesji marketing managera czy data scientist – to przykładowe zawody, w których otrzymasz atrakcyjne wynagrodzenie.

To, jaki wybierzesz kierunek studiów, może zdecydować o Twojej przyszłej karierze zawodowej. Indywidualne predyspozycje, cele, jakie zamierzasz osiągnąć w przyszłości, a także prestiż uczelni - to przykładowe czynniki, które bierze się pod uwagę, planując swoją ścieżkę rozwoju.

8 porad, jak wybrać kierunek studiów

Jakie studia się opłacają?

Ważnym kryterium wyboru studiów są również perspektywy zawodowe i wizja późniejszej płacy. Prezentujemy 5 profesji, które mogą przynieść satysfakcję finansową:

  • Kierownik projektu jest odpowiedzialny za powstanie i realizację projektu. Określa czas, zasoby oraz budżet przedsięwzięcia, przygotowuje odpowiednią dokumentację i współpracuje z zarządem firmy. Mediana zarobków na tym stanowisku w 2018 r. wyniosła: dla branży budowlanej - 11 500 zł brutto oraz dla branży IT - 15 500 zł brutto. Jeśli interesuje Cię praca w tym zawodzie, sprawdź ofertę studiów z zarządzania projektami.
  • Logistic Manager (firma pow. 250 osób) odpowiada za organizację procesów logistycznych w firmie. Na co dzień zajmuje się m.in. zarządzaniem  podwykonawcami i negocjowaniem umów. W 2018 r. mediana płac na tym stanowisku wynosiła 13 000 zł brutto. Chcąc kształcić się w tym kierunku, wybierz: transport i logistykę albo marketing i logistykę.
  • Data Scientist (ekspert) zajmuje się poszukiwaniem i segmentowaniem danych z witryn internetowych, które następnie interpretuje i przetwarza do celów biznesowych. Jest to stosunkowo nowa, prężnie rozwijająca się profesja. Przeciętne miesięczne zarobki na tym stanowisku  wynoszą 12 500 zł brutto (2018 r.). Polecane studia to m.in. inżynieria i analiza danych.
  • Doradca bankowości korporacyjnej (biegły język obcy) może liczyć nawet na 12 500 zł brutto (mediana z 2018 r.). Duży wpływ na jego płace ma także znajomość języków obcych.

Języki obce w pracy

Jeśli myślisz o karierze w tym zawodzie, weź pod uwagę finanse i rachunkowość albo doradztwo finansowe. Niewykluczone też, że filolodzy - po studiach podyplomowych z zakresu finansów - odnajdą się na tym stanowisku.

  • Marketing Manager odpowiada za tworzenie i nadzorowanie strategii marketingowej firmy. Do jego codziennych zadań należy m.in. prowadzenie kampanii reklamowych i kontakty z klientami. Statystycznie co drugi marketing manager zarabia ponad 12 000 zł brutto. Studia: marketing i zarządzanie czy marketing internetowy przygotują Cię do wykonywania tego zawodu.

Informacje o wynagrodzeniach pochodzą ze strony: zarobki.pracuj.pl. Szczegółowe dane o zarobkach na różnych stanowiskach można sprawdzić tutaj: https://zarobki.pracuj.pl/stanowiska

Zarobki: wypełnij ankietę i sprawdź, czy dobrze zarabiasz na swoim stanowisku
Porównaj zarobki

Dobra pensja daje szczęście, bo... 

 

Oceń artykuł