Porady Kariera i rozwój 5 zawodów dla wiecznych dzieci
01.09.2016  | 5 min czytania

5 zawodów dla wiecznych dzieci

01.09.2016  | 5 min czytania
Autor wpisu admin

Jesteś mistrzem gier planszowych albo komputerowych? Wśród zainteresowań wciąż wymieniasz klocki LEGO? Kupując zabawki, niekoniecznie kierujesz się gustem dziecka? A gdyby tak Twoją miłość do wiecznej, prawdziwie dziecięcej zabawy zamienić na przepis na zawodowy sukces? Oto 5 zawodów stworzonych dla dorosłych – wiecznych dzieci.

Projektant zabawek

- W tej pracy ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia. Jako projektant zabawek możesz przecież wszystko! Gry planszowe, pluszowe misie, sterowane auta, klocki – na co dzień zupełnie o tym nie myślimy, ale przecież za tymi wszystkimi produktami niosącymi mnóstwo radości najmłodszym, stoją ich projektanci, którzy również w głębi serca pozostają wiecznymi dziećmi – śmieje się Agata, projektant w jednej z zachodniopomorskich fabryk zabawek.

Warto przyjrzeć się tej dynamicznie rozwijającej się branży, bo zabawki od polskich producentów z sukcesem podbijają zagraniczne rynki. Czy wiesz, że bezpośrednim konkurentem klocków Lego jest nadwiślańska marka Cobi (drugi pod względem sprzedaży producent klocków w Europie), a dzieci aż 30 krajów świata układają puzzle i grają w gry planszowe marki Trefl?

Animator zabaw

- To praca bardzo odpowiedzialna – w końcu sprawujemy opiekę nad często kilkunastoosobową grupą maluchów – mówi Joanna, animatorka zabaw w jednej ze stołecznych restauracji. – Jednak bez wątpienia malowanie, wycinanie, wspólne śpiewy i gimnastyka to zajęcia, które w każdym potrafią obudzić wewnętrzne dziecko – dodaje.

Ofert pracy jako animator warto szukać nie tylko w restauracjach czy hotelach ale również m.in. w biurach podróży, które często, szczególnie w okresie wakacyjnym wysyłają swoich animatorów do zagranicznych hoteli, w których wypoczywają Polacy.

Trener dziecięcej drużyny sportowej

Jeśli lubisz sport, masz w sobie ducha nauczyciela, dogadujesz się z dziećmi i chcesz mieć wpływ na ich rozwój zastanów się nad posadą trenera w dziecięcej drużynie sportowej: piłkarskiej, siatkarskiej lub hokejowej.

- Od 3 lat jestem trenerem chłopięcej drużyny piłkarskiej – mówi Krystian. – To praca, dzięki której cały czas pobudzam drzemiące we mnie dziecko. Ciągłe bieganie po murawie, pokazywanie chłopcom jak skutecznie prowadzić piłkę po boisku, jak strzelać gole to coś, co zwyczajnie sprawia mi mnóstwo frajdy – dodaje.

Sprawdź, co wpisać w sekcję "Zainteresowania" w CV >>

Pracownik teatru

- Sam budynek teatru ma w sobie wiele z bajkowego świata – mówi Joanna, charakteryzatorka jednego z małopolskich teatrów. – Miejscem, które szczególnie pobudza wyobraźnię i wywołuje największe emocje zarówno u tych dużych jak i małych gości teatru jest garderoba. To magiczne miejsce, w którym każdy może zmienić się w kogo tylko chce: króla, rycerza, strażaka, księżniczkę, dzikie zwierzę czy … małe dziecko – dodaje.

Warto pamiętać, że tak naprawdę za aktorami, których w pierwszej kolejności kojarzymy z teatrem, pracuje sztab ludzi: szatniarze, bileterzy, suflerzy, reżyserzy, dźwiękowcy, dekoratorzy, charakteryzatorzy czy pracownicy techniczni. To bardzo szeroki wachlarz możliwości zawodowych!

Tester gier komputerowych

Praca, czy siedzenie przed monitorem komputera lub telewizorem i ciągłe granie? Dla wielu osób to nic innego jak spełnienie marzeń. Pamiętaj jednak, że jak każdy pracownik, również tester gier ma określone zadania i obowiązki.

- Moją rolą jest wyłapanie wszelkich błędów i niedoskonałości, które nie zostały wychwycone przez autorów gry na etapie jej tworzenia. Tester gier musi być dociekliwy, spostrzegawczy oraz wiedzieć jak w prosty sposób opisać znaleziony błąd. Oczywiście musi tak po prostu lubić gry komputerowe, być swego rodzaju zapaleńcem. Wtedy dużo łatwiej będzie mu zrozumieć grę i wejść w jej świat oraz historię jaką opowiada – wyjaśnia Artur, jeden z polskich testerów, który pracuje z producentami gier komputerowych z całego świata.

Powyższe przykłady pokazują, że czasem warto pielęgnować drzemiące w nas wieczne dziecko. Nigdy nie wiadomo, czy właśnie dzięki niemu nie rozpocznie się Twoja nowa, niezapomniana przygoda zawodowa.

A Wy widzicie siebie w jednej z takich prac?

 

Oceń artykuł