Porady Kariera i rozwój 5 wykładów TED, które motywują do działania
04.03.2019  | 5 min czytania

5 wykładów TED, które motywują do działania

04.03.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(4)

Na utratę motywacji może wpłynąć wiele czynników, m.in. wypalenie zawodowe. Warto czerpać inspiracje z różnych źródeł, aby nieustannie dążyć do rozwoju i wyznaczonych sobie celów. Pomocne mogą okazać się wykłady TED – przedstawiamy 5 wystąpień, które motywują do działania.

TED – najciekawsze wykłady

Każdy z nas ma czasem gorszy dzień spowodowany problemami w życiu prywatnym lub trudnościami podczas realizowania zadań. Jeżeli nie ma jednak przeciwwskazań do wykonywania obowiązków, a jedyną przeszkodę stanowi brak motywacji, należy zadbać o swój sposób myślenia. Niestawienie się do pracy nie może bowiem wynikać z błahego powodu. Motywację zapewnia m.in. czytanie książek i artykułów, a także oglądanie filmów. Źródło inspiracji stanowią również wykłady z konferencji TED:

  • Twój nieuchwytny geniusz twórczy

Elizabeth Gilbert to amerykańska pisarka, której największą popularność przyniosła książka „Jedz, módl się, kochaj”. Elizabeth w swoim wystąpieniu porusza temat geniuszu, kreatywności i procesu twórczego. Zachęca do tego, by skupić się na swoich obowiązkach i wykonywaniu pracy. Wspomina także, w jaki sposób traktowane są osoby, które pracują jako artyści. W wykładzie nie brakuje zabawnych anegdot i opowieści o osobistych przeżyciach.

  • Dlaczego robimy to, co robimy

Tony Robbins jest amerykańskim doradcą życiowym i autorem popularnych książek, takich jak np. „Obudź w sobie olbrzyma”. Głównym tematem jego wykładu jest motywacja. Tony porusza m.in. temat „niewidzialnych sił”, które według niego są odpowiedzialne za motywowanie ludzi do działania. Odnosi się też do emocji oraz podejmowania decyzji. Podczas wystąpienia prelegent nawiązuje kontakt z publicznością, dzięki czemu jest ono bardzo przyjemne w odbiorze.

10 cytatów po angielsku, które motywują do pracy

  • Dlaczego mamy za mało kobiet - liderów

Sheryl Sandberg, amerykańska bizneswoman, pełni funkcję COO ogromnej firmy – Facebooka. Jej wystąpienie dotyczy życia zawodowego kobiet. Sheryl porusza przede wszystkim temat braku kobiet na wysokich stanowiskach. Podczas wykładu szuka przyczyn, dlaczego większość liderów stanowią mężczyźni. Udziela rad dotyczących  m.in. wiary w swoje możliwości, rozwoju oraz nastawienia do pracy.

  • Jak wielcy przywódcy inspirują do działania

Simon Sinek to mówca motywacyjny, który w swoim wykładzie mówi o schemacie myślenia, działania i komunikacji wielkich przywódców. Wyjaśnia, dlaczego niektóre organizacje oraz przywódcy potrafią motywować, natomiast pozostałe nie posiadają tej umiejętności. Simon wspomina w swoim wykładzie m.in. firmę Apple, a także braci Wright. Według niego, bardzo duże znaczenie ma pytanie „dlaczego?”.

  • Sekret sukcesu

Richard St. John przedstawia w swoim trzyminutowym wystąpieniu, jak osiągnąć sukces. Jego zdaniem sekret jest zawarty w zaledwie kilku wyrazach. Wypowiedź powstała dzięki rozmowom przeprowadzonym przez Richarda z osobami występującymi na konferencji TED. Pięćset wywiadów pozwoliło na wyodrębnienie ośmiu słów składających się na sukces.

7 cytatów sławnych osób, które motywują do rozwoju

Zarobki: wypełnij ankietę i sprawdź, czy dobrze zarabiasz na swoim stanowisku
Porównaj zarobki
 

Oceń artykuł