5 książek, które warto przeczytać jesienią

Kategoria
Kariera i rozwój

Autor wpisu
Agnieszka Dobosz Ocena treści 5/5 (3)
Kategoria: Kariera i rozwój
Ocena treści 5/5 (3)

Czy Wam także jesień kojarzy się z długimi wieczorami pod kraciastym pledem, z książką na kolanach? Mamy dla Was zestawienie lektur, które na przekór jesiennej aurze zachęcają do działania. Po tej lekturze możecie innym okiem spojrzeć na to, jak wygląda Wasza efektywność, podejście do obowiązków czy komunikacja z innymi ludźmi, a także Wasz rytm dnia, pracy i … snu. Ostrzegamy, niektóre z tych pozycji mogą wyciągnąć Was spod ciepłego koca! Miłej lektury!

Codzienne rytuały. Jak pracują wielkie umysły. Autor: Mason Currey

Fascynujący wgląd w sposoby pracy i podejście do obowiązków znanych ludzi – od Kartezjusza i Woltera, przez Chopina i Freuda, po Stephena Kinga i Davida Lyncha. Malarze, pisarze, filozofowie, naukowcy, kompozytorzy; żyjący w ubiegłych wiekach i obecnie – autor bierze pod lupę ich proces twórczy i pokazuje, w jaki sposób łączą swoją pracę z innymi aspektami życia i jak motywują się do działania. Ciekawe i inspirujące – bardziej niż niejeden poradnik na temat efektywności!

Jesienią maleje nasza kreatywność i efektywność. Sprawdź, jak temu zaradzić

Zawodowo od nowa. Autor: Jon Acuff

Mówca motywacyjny i autor amerykańskich bestsellerowych poradników – tym razem o wartości zmiany w zawodowym życiu. Acuff zachęca do świadomego myślenia o swojej karierze, zwracając przy tym szczególną uwagę na relacje, umiejętności, osobowość i zapał. Pokazuje, że zmiany – nawet te negatywne, jak utrata pracy – można oswoić, a nawet przekuć w sukces. Autor podpiera się przy tym przykładami z własnego bogatego życia zawodowego. Mimo że – jak to bywa w tego typu poradnikach – nie ze wszystkimi radami koniecznie trzeba się zgadzać, to książka inspiruje do bardziej świadomego myślenia o karierze i dążenia do zmian, które ostatecznie pomogą nam znaleźć taką pracę, jaka naprawdę będzie nam odpowiadać.

Śpij dobrze. Autor: Nick Littlehales

W dzisiejszym zabieganym świecie najchętniej w ogóle zrezygnowalibyśmy ze snu. Poświęcamy mu bardzo mało uwagi, śpiąc za krótko i byle jak. Nick Littlehales, trener snu, uświadamia nam, jak błędne jest takie podejście. Brak odpowiedniego odpoczynku we śnie negatywnie wpływa na nasze samopoczucie, wydajność i zdrowie – i żadna kawa temu nie zaradzi. Kierując się swoimi doświadczeniami ze sportowcami, autor radzi, jak spać, aby się naprawdę wyspać. Sporo praktycznych rad i opisów złych nawyków – książka zdecydowanie daje do myślenia.

Sprawdź książki dla robiących karierę

Liderzy. Ośmioro niekonwencjonalnych dyrektorów wielkich firm i ich recepta na sukces Autor: William N. Thorndike, Jr.

Osiem historii dyrektorów, których łączy odwaga w podejmowaniu nieoczywistych biznesowych decyzji, innowacyjność w działaniu i determinacja w dążeniu do celu. Ciekawe spojrzenie na historię firm (m.in. General Cinema czy Teledyne), których liderzy potrafili iść pod prąd, a dodatkowo zarażać swoim entuzjazmem i pasją innych pracowników. Ciekawa lektura nie tylko dla menedżerów!

Intryguj. Przyciągnij uwagę i zdobywaj klientów. Autor: Sam Horn

Przedarcie się ze swoim komunikatem w czasach szumu informacyjnego jest zdecydowanie sztuką – zarówno w marketingu, sprzedaży czy zwykłej komunikacji biznesowej. Wyróżnienie swoich treści i zainteresowanie nimi odbiorcy wymaga wysiłku. Zdaniem Sam Horn, która zajmuje się strategią komunikacji, kluczem do sukcesu jest zaintrygowanie osoby czy ludzi, do których kierujemy komunikat. Jak to zrobić? Przeczytajcie sami – to ciekawa lektura szczególnie dla osób, które pracują bezpośrednio z klientami.

Jakie książki Wy polecacie na jesienne wieczory?

6 inspirujących książek idealnych pod choinkę

Oceń artykuł


Narzędzia