Porady Kariera i rozwój 4 działania, które pomogą Ci rozwinąć karierę
21.02.2018  | 2 min czytania

4 działania, które pomogą Ci rozwinąć karierę

21.02.2018  | 2 min czytania
Autor wpisu Maja Gojtowska
Ocena treści
(5)

Jak wynika z badań Pracuj.pl, aż 62% Polaków planuje w 2018 roku zmienić pracę. Niezależnie od tego, czy zaliczasz się do tej grupy, czy nie planujesz zawodowych rewolucji zaplanuj wdrożenie prostych zmian, które pomogą wznieść Twoją karierę na zupełnie nowy poziom. Warto spróbować.

1.Zacznij planować

Mało co tak dobrze motywuje do dalszej pracy i realizowania konkretnych celów jak planowanie. Warto zaczynać dzień od najtrudniejszych działań, a następnie stopniowo przechodzić do coraz mniej skomplikowanych. Planowanie i przestrzeganie harmonogramu pracy sprawia, że systematycznie odkreślamy kolejne pozycje na liście i wykonujemy w ciągu dnia to, co zaplanowaliśmy. Jeśli jesteś tradycjonalistą planuj w tradycyjnym kalendarzu lub zacznij prowadzić zyskujące na popularności Bullet Journale, czyli analogowy sposób tworzenia list i kalendarzy. Możesz przejść również na planowanie online – skorzystaj z jednej z wielu bezpłatnych aplikacji mobilnych takich jak Trello czy ToDoist.

2. Zadbaj o swoją sieć kontaktów

Twoi ludzie to Twoja siła. Dlatego w 2018 roku postaw na networking i rozwijaj kontakty z ludźmi ze swojej branży. Dobrym sposobem na odświeżenie znajomości jest regularne odwiedzanie spotkań branżowych lub dołączenie do lokalnej sieci networkingowej. W Polsce działają one m.in. w ramach BNI Networking Group.

3. Regularnie przeglądaj oferty pracy i wysyłaj aplikacje

Nigdy nie wiesz, kiedy na horyzoncie pojawi się ciekawa oferta zawodowa. Aby jej nie przegapić zaktualizuj swoje CV (z badań Pracuj.pl wynika, że nie robi tego prawie 2/3 Polaków!) i regularnie np. raz w tygodniu przeglądaj aktualne oferty pracy na Pracuj.pl. Jeśli nie chcesz tracić czasu, możesz skorzystać z aplikacji mobilnej, dzięki której sprawdzisz co w trawie piszczy w drodze do pracy, czy stojąc w kolejce w sklepie.

4. Postaw na naukę

Choć nie jest to łatwe, warto wyjść poza swoją strefę komfortu i nauczyć się czegoś nowego. Stresują Cię wystąpienia publiczne? W nowym roku możesz zgłębić sztukę flippowania, czyli prezentacji za pomocą rysunków. Masz problem z płynną rozmową w języku angielskim? Zapisz się na kurs lub zbierz grupę osób chętnych do nauki w pracy i zorganizuj firmowe lekcje. Pamiętaj, na naukę nigdy nie jest za późno.

A co Wy dodalibyście do listy tych działań?

Oceń artykuł