Porady Kariera i rozwój 10 motywujących książek, które warto przeczytać na urlopie
18.05.2018  | 4 min czytania

10 motywujących książek, które warto przeczytać na urlopie

18.05.2018  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Im bardziej jesteś zmotywowany, tym łatwiej osiągać założone cele. Aby odzyskać energię do działania, dobrze jest efektywnie wykorzystywać dni wolne. Sprawdź, jak to robić.   

Przerwa w pracy to czas odpoczynku. Warto jednak znaleźć chwilę na rozwój osobisty. Nie musisz uczyć się języków obcych ani zgłębiać tajników swojego zawodu. Jeśli chcesz spędzić czas konstruktywnie, nie przerywając wypoczynku, możesz sięgnąć po motywujące książki, np.:

  • „Steve Jobs”, Walter Isaacson

Współtwórca marki Apple fascynuje. Można uczyć się od niego nie tylko wytrwałości, ale również nietuzinkowego podejścia do biznesu, relacji międzyludzkich, a także do problemów dnia codziennego.

Steve Jobs – 7 ciekawostek

  • „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”, Nick Vujicic

Nick Vujicic - australijski mówca motywacyjny to człowiek, który żyje pełnią życia i wytrwale realizuje swoje cele zawodowe i rodzinne - mimo że urodził się… bez kończyn.  

  • „Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX”, Vance Ashlee

Założyciel firmy The Boring Company to człowiek, który potrafi sprzedać wszystko. Jego nietuzinkowa osobowość przyniosła mu ogromny majątek. Warto poznać go bliżej.  

  • „Moje życie i dzieło”, Henry Ford

Twórca potęgi Ford Motor Company to kolejna osoba, której biografią można by „obdzielić” kilku innych ludzi. Jego pracowitość i kreatywność zapewniły mu ważne miejsce w historii motoryzacji i biznesu.  

  • „Myśl jak Zuck. Pięć sekretów biznesowych Marka Zuckerberga – genialnego założyciela Facebooka”, Ekaterina Walter

Jest najmłodszym miliarderem na świecie, ale wiedzie skromne życie i wciąż wyznacza sobie nowe cele. Mark Zuckerberg zręcznie wymyka się schematom.

  • „Jak przestać się martwić i zacząć żyć”, Dale Carnegie

Książki autorstwa amerykańskiego pisarza specjalizującego się m.in. w psychologii uczą, jak żyć szczęśliwie i spełniać się w różnych dziedzinach.

  • „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”, Dale Carnegie

Rady, jakie Carnegie kieruje do czytelnika, pomagają np. rozwijać się w sferze stosunków międzyludzkich. Umiejętności z zakresu budowania relacji są niezbędne w życiu osobistym i zawodowym.  

8 sposobów na to, jak zjednywać sobie współpracowników

  • „Gadu-Gadu. Jak swobodnie rozmawiać z każdym i w każdej sytuacji”, Mark Rhodes

Zdolność komunikacji można rozwijać również dzięki radom zawartym w książce Rhodesa – brytyjskiego przedsiębiorcy i mówcy motywacyjnego.

  • „Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania”, Brian Tracy

Poziom efektywności, z jaką wykonujesz swoje obowiązki, ułatwia lub utrudnia odniesienie sukcesu. Sprawdź, jak wyeliminować prokrastynację ze swojego życia.

Prokrastynacja. Dopadła nas nowa choroba cywilizacyjna – odwlekanie

  • „Jak zmieniłam życie w rok”, Malwina Bakałarz

Warto szukać motywacji do rozwoju również, a może szczególnie wtedy, gdy sfera zawodowa i życie rodzinne są dla Ciebie niemal tak samo ważne. O tym, jak osiągać sukcesy na wielu polach i czerpać z tego radość, opowiada Malwina Bakałarz – blogerka, żona i mama.

Zasiłek macierzyński a umowa-zlecenie – sprawdź, jak to wygląda: 

Uprawnienia pracującej matki – urlop i zasiłek macierzyński

Oceń artykuł