Porady Kariera i rozwój 10 motywacyjnych i merytorycznych wykładów z YouTube
13.02.2019  | 4 min czytania

10 motywacyjnych i merytorycznych wykładów z YouTube

13.02.2019  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Mamy do dyspozycji liczne narzędzia pomocne w rozwijaniu potencjału: poradniki, literaturę naukową, studia czy wykłady motywacyjne wygłaszane przez praktyków i trenerów biznesu, psychologów, neurobiologów. Słuchanie wystąpień to świetne rozwiązanie również wtedy, gdy mamy niewiele czasu. Można oddawać się temu zajęciu, np. jadąc samochodem, sprzątając lub wykonując inne czynności, które nie monopolizują uwagi.  

Internet obfituje w ciekawe i merytoryczne treści – trzeba tylko do nich dotrzeć. Można szukać np. w serwisie YouTube. Wykłady warte uwagi to:

  • Jacek Walkiewicz, Pełna moc możliwości 

„Profesjonalizm nigdy nie jest dziełem przypadku. Pasja rodzi profesjonalizm i daje jakość” – takie słowa padają w wykładzie psychologa i mówcy motywacyjnego. Jacek Walkiewicz dowodzi, że sukcesu nie osiąga się mimochodem. Osiągamy go wtedy, gdy z autentycznym zaangażowaniem i wytrwałością realizujemy swoje pomysły.  

  • Prof. Jerzy Bralczyk, Jak mówić, żeby nas słuchano

Erudycja, charyzma i poczucie humoru profesora Bralczyka sprawiają, że można słuchać go godzinami, z niesłabnącym zainteresowaniem. Wybitny językoznawca doskonale wie, jak utrzymać uwagę słuchaczy i chętnie dzieli się swoją wiedzą.

5 sposobów na rozwijanie komunikatywności

  • Łukasz Jakóbiak, Skąd brać siłę i motywację do realizacji swoich marzeń 

Marzył o tym, by pracować w telewizji, ale żadna stacja nie chciała dać mu szansy. Nie ostudziło to jego zapału, dlatego założył kanał w serwisie YouTube i zaczął zapraszać sławnych ludzi do swojej kawalerki. W 20-metrowym mieszkaniu Łukasza Jakóbiaka gościły takie osoby, jak Jacek Fedorowicz czy Justyna Steczkowska. Przeprowadził również wywiad z Woodym Allenem. Właściciel niewielkiej kawalerki doskonale wie, jak spełniać marzenia.  

  • Włodek Markowicz, Żyj w zgodzie ze sobą

Markowicz to youtuber, który po latach działalności w Internecie odkrył, że… nie jest szczęśliwy. Stwierdził, że jego kiepskie samopoczucie było wynikiem zadowalania innych. Tworzył materiały, które podobały się widzom, ale jemu nie przynosiły satysfakcji. Sytuacja zmieniła się diametralnie, gdy Markowicz zaczął zastanawiać się, co interesującego mógłby dać innym.

6 porad dla introwertyków, jak budować sieć kontaktów

  • Dr Katarzyna Waszyńska, Od samotności do bliskości, czyli o relacjach ze sobą i z innymi

To, jacy jesteśmy i co aktualnie czujemy, zależy w znacznej mierze od bliskich relacji z rodziną i przyjaciółmi. Dr Waszyńska podpowiada, co zrobić, aby zmniejszać dystans i tworzyć więzi, które poprawią jakość naszego życia oraz sprawią, że zyskamy spokój i wiarę w siebie.   

  • Prof. Jerzy Vetulani, Jak żyć długo, mądrze i szczęśliwie? Refleksje neurobiologa

Członek Polskiej Akademii Nauk i naukowiec z olbrzymim dorobkiem – prof. Vetulani – snuje fascynujące historie na temat działania ludzkiego mózgu. Profesor zdradza receptę na długie i szczęśliwe życie, popierając swoje twierdzenia ciekawymi, czasami zaskakującymi argumentami.

  • Mateusz Banaszkiewicz, Siła pozytywnych emocji w życiu i w biznesie

Dzięki pozytywnym emocjom doświadczamy poprawy samopoczucia. Radość, nadzieja, odprężenie czy zachwyt sprawiają również, że lepiej funkcjonujemy w społeczeństwie, stajemy się sprawniejsi intelektualnie itd. Dzięki takim zasobom coraz lepiej radzimy sobie z trudnymi sytuacjami. Mateusz Banaszkiewicz wyjaśnia, jak to możliwe.

  • Magdalena Adamczyk, Jak radzić sobie z silnymi negatywnymi emocjami

Czasami doświadczamy smutku, złości, lęku i zazdrości. Magdalena Adamczyk opowiada, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami. Tłumaczy również, dlaczego zapanowanie nad gniewem lub innymi, równie silnymi uczuciami, wymaga dużego wysiłku.

  • Tomasz Kammel, 4 słowa, które rujnują waszą opinię u innych 

„To nie moja wina”, „Wiem, że to nic oryginalnego”, „Ty zawsze musisz mieć własne zdanie / Ty nigdy…”, „Nie ma problemu”  - to sformułowania, które utrudniają, a czasami wręcz uniemożliwiają porozumienie. Tomasz Kammel wyjaśnia, dlaczego tak jest i podaje wyrażenia alternatywne.  

  • Tomasz Kammel, 5 sposobów na świetny start każdej rozmowy 

Kammel zdradza również, jak rozpoczynać rozmowę, zjednywać sobie nowo poznanych ludzi i wywierać korzystne pierwsze wrażenie. Porady udzielane przez prezentera, a od pewnego czasu także youtubera, można wykorzystywać zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.    

Na tej liście mogłoby znaleźć się jeszcze wiele innych pozycji. Najważniejsze, żebyś wyszukiwał wystąpienia osób, które dzielą się informacjami stanowiącymi odpowiedź na Twoje oczekiwania, potrzeby czy wątpliwości. Warto wybierać mówców, uwzględniając specjalizację, doświadczenie czy sposób przekazywania wiedzy. Dobrze jest stawiać również na inne formy rozwoju osobistego.

7 sytuacji, w których możesz się rozwijać

Kalkulator: oblicz, ile zarobisz „na rękę” i porównaj zarobki w zależności od rodzaju umowy
Sprawdź

Oceń artykuł