Porady Kariera i rozwój 10 kobiet sukcesu, których poczynania zawodowe warto śledzić
25.02.2019  | 5 min czytania

10 kobiet sukcesu, których poczynania zawodowe warto śledzić

25.02.2019  | 5 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl
Ocena treści
(5)

Wykształcone, silne, zdecydowane, wytrwałe – kobiety, które osiągnęły sukces w biznesie, mogą stać się motywacją do podjęcia pracy nad sobą i realizowania planów. W gronie pań, które inspirują, znajduje się np. Melinda Gates – znana nie tylko ze swojej działalności biznesowej, ale również dobroczynnej. Na uwagę zasługuje także ścieżka zawodowa Sheryl Sandberg, absolwentki Harvardu, związanej z Facebookiem i Operations Google.     

Forbes.com stworzył ranking najbardziej wpływowych kobiet 2018 r. W elitarnym gronie znalazły się:  

1. Marry Barra

Dyrektor generalna General Motors podejmuje odważne decyzje, np. inwestując środki w tworzenie elektrycznych samochodów. Jak podaje Forbes, w 2017 r. Marry Barra zarobiła 22 mln dol. Bizneswoman zajmowała się jednak nie tylko zwiększaniem zysków GM, ale również likwidacją luki płacowej w organizacji. Z informacji podanych na stronie General Motors wynika, że Barra pracuje w firmie motoryzacyjnej od 1980 r.

Psycholożka, filolożka, socjolożka – czy można tak mówić?

2. Abigail Johnson

Johnson zajmuje stanowisko prezesa międzynarodowej firmy inwestycyjnej Fidelity Investments, znanej m.in. z działalności na rzecz młodych kobiet, które nie są świadome swoich predyspozycji i talentów. Z informacji podanych na stronie przedsiębiorstwa wynika, że zatrudnia ono ponad 20 000 osób.  

3. Melinda Gates

Stojąc na czele fundacji Bill and Melinda Gates Foundation, Melinda Gates podejmuje działania mające na celu m.in. zapewnienie edukacji dzieciom z ubogich regionów świata, zwalczanie chorób zakaźnych oraz inspirowanie ludzi do działania i zmieniania najbliższego otoczenia. Więcej informacji o organizacji znajdziesz tutaj.   

10 książek polecanych przez ludzi sukcesu

4. Susan Wojcicki

Wojcicki zajmuje stanowisko SEO YouTube. W jednym z filmów zamieszczonych w serwisie kobieta zdradziła, że preferuje „wspierający” styl zarządzania. Powiedziała także, że największy wpływ na jej życie mieli rodzice. Ojciec, profesor fizyki o analitycznym umyśle, nauczył ją logicznie myśleć, a mama nauczyła ją traktować życie z przymrużeniem oka. Susan Wojcicki i jej mąż przykładają ogromną wagę do życia rodzinnego.    

5. Ana Patricia Botin

Kobieta, która zajmuje stanowisko dyrektora wykonawczego Santander Group, jest absolwentką ekonomii. Jak czytamy na stronie firmy, dzięki wysiłkom i wiedzy Botin organizacja przeszła komercyjną i technologiczną transformację.   

6. Marillyn Hewson

Od lat związana z Lockheed Martin Corporation, Hewson zajmuje stanowisko dyrektora. Z informacji podanych na stronie organizacji wynika, że kobieta rozpoczynała karierę na stanowisku inżyniera przemysłowego, a dzięki pracowitości, wytrwałości i sukcesom zajęła najwyższe stanowisko.  

7. Ginni Rometty

Karierę w IBM rozpoczęła w 1981 r., by w 2012 r. objąć stanowisko CEO. Ginni Rometty przyczyniła się do tego, że obecnie IBM zajmuje pozycję światowego lidera specjalizującego się w nowoczesnych rozwiązaniach informatycznych dla biznesu. Więcej informacji o karierze bizneswoman znajdziesz tutaj.

8. Sheryl Sandberg

Jak podaje Forbes.com, Sheryl Sandberg jest współtwórczynią biznesowego sukcesu Facebooka. Od 2008 r. zajmuje stanowisko: Chief Operating Officer. Sandebrg napisała książkę „Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa”, w której rozprawia się z mitami i stereotypami na temat zarządzania w kobiecym wydaniu.  

Jak połączyć pracę i rodzicielstwo? Ucz się od najlepszych

9. Gail Boudreaux

Boudreaux to amerykańska bizneswoman i… atletka, która osiągnęła sukces w branży ubezpieczeniowej. Pełni funkcję CEO w Anthem – firmie ubezpieczeniowej, która obsługuje 40 mln klientów. O sukcesach zawodowych Gail Boudreaux przeczytasz na stronie Antheminc.com.  

10. Angela Ahrendts

Ahrendts - jako wiceprezes w biznesowym „imperium” Jobsa - odpowiada za strategię i rozwój stacjonarnych i internetowych sklepów Apple.  Tak czytamy na stronie przedsiębiorstwa.  

Sukces zawodowy zależy przede wszystkim od profesjonalnego przygotowania, odwagi do podejmowania wyzwań, pracowitości i umiejętności wychodzenia poza schematy. Choć kobiety, takie jak Sandberg, Hewson, Botin i inne, pracują w różnych branżach, występuje między nimi wspólny mianownik – potrzeba osiągania ambitnych celów i wytrwałość.

Kalkulator: oblicz, ile zarobisz „na rękę” i porównaj zarobki w zależności od rodzaju umowy
Sprawdź

Oceń artykuł