10 cytatów po angielsku, które motywują do pracy

Kategoria
Kariera i rozwój

Autor wpisu
Pracuj.pl Ocena treści 5/5 (3)
Kategoria: Kariera i rozwój
Ocena treści 5/5 (3)

Słowa mają dużą moc – dodają otuchy i zachęcają do działania. Jeśli chcesz zwiększyć swoją wydajność, możesz zapisywać w widocznych miejscach cytaty, które ożywią Twój umysł i pozwolą Ci nabrać energii.

Czujesz, że brakuje Ci impulsu do działania? Aby zwiększyć poziom motywacji, warto sięgać po książki, np. biografie i poradniki. Można też zapisywać motywujące słowa po angielsku, które pobudzają do pracy nad sobą. Oto przykładowe zdania, które warto wziąć sobie do serca:  

  • “The pessimist sees difficulty in every opportunity. The optimist sees opportunity in every difficulty.” – Winston Churchill   

Warto traktować trudności nie jak przeszkody, ale jak okazje do opanowania nowych umiejętności i pokonywania własnych ograniczeń.

  • “Knowing is not enough; we must apply. Wishing is not enough; we must do.” – Johann Wolfgang von Goethe

Wykorzystywanie wiedzy w praktyce i postawa proaktywna – to czynniki sprzyjające odnoszeniu sukcesów. Brak działania uniemożliwia rozwój.

  • “The future belongs to competent. Get good, get better, be the best.” – Brian Tracy

Warunkiem rozwoju jest również podnoszenie swoich kompetencji. Ważne, żeby z biegiem czasu stawać się coraz lepszym w tym, co się robi.

  • I think goals should never be easy, they should force you to work, even if they are uncomfortable at the time.” – Michael Phelps

Duże znaczenie ma również ustanawianie ambitnych celów, dostosowanych do możliwości, jakimi się dysponuje.

  • “The only way to do great work is to love what you do. If you haven’t found it yet, keep looking. Don’t settle.” – Steve Jobs

Łatwiej jest realizować swoje zamiary, gdy praca nie jest tylko przykrym obowiązkiem, ale pasją. Nie ustawaj w poszukiwaniach, jeśli jeszcze nie wiesz, co chciałbyś robić w życiu zawodowym.

Steve Jobs – 7 ciekawostek

  • “If you can dream it, you can do it.” – Walt Disney

Spełnianie marzeń to kolejny składnik sukcesu. Jeśli czegoś bardzo chcesz, masz siłę, by pokonywać duże przeszkody.

  • “Success seems to be connected with action. Successful people keep moving. They make mistakes, but they don’t quit.” – Conrad Hilton

Błędy i porażki przytrafiają się każdemu, kto wykazuje postawę proaktywną. Ważne, by wyciągać z nich wnioski i walczyć ze zniechęceniem.

  • “I find that the harder I work, the more luck I seem to have.” – Thomas Jefferson

Sukces zależy przede wszystkim od tego, jak ciężko i wytrwale pracujesz. Szczęście, fart też ma znaczenie, ale mniejsze niż praca.

  • “Opportunities don’t happen, you create them.” – Chris Grosser

Aby osiągać cele zawodowe, trzeba działać. Czekanie na wyjątkowe okazje może okazać się bezowocne.

  • “Motivation is what gets you started. Habit is what keeps you going.” – Jim Ryun

Motywacja pomaga rozpocząć działanie i ułatwia realizację zamiarów. Aby zmobilizować się do wytrwałej pracy, trzeba wyrabiać dobre nawyki.  

7 nawyków, które pozwalają czerpać satysfakcję z pracy

Cytaty to nie jest jedyny czynnik motywujący do pracy. Czerpaniu satysfakcji z aktywności zawodowej sprzyjają m.in. miła atmosfera, ciekawe możliwości rozwoju oraz atrakcyjna pensja.

10 czynników, które motywują Cię do pracy

Oceń artykuł


Narzędzia