Porady Kariera i rozwój 10 aplikacji, które pomogą Ci zarządzać sobą w czasie
31.01.2019  | 4 min czytania

10 aplikacji, które pomogą Ci zarządzać sobą w czasie

31.01.2019  | 4 min czytania
Autor wpisu Pracuj.pl

Wyznaczanie celów, dokonywanie podsumowań, kształtowanie korzystnych nawyków – wszystko to pomaga wydajnie wykorzystywać czas. Dobrze jest opanować tę sztukę, szczególnie gdy wykonuje się pracę zdalnie i/lub w elastycznych godzinach. Aplikacje to jedno z praktycznych narzędzi, dzięki którym czas przekłada się na pieniądz.

Kalendarz książkowy pomaga zarządzać zadaniami, zwłaszcza gdy mamy sporo na głowie. Istnieje jednak szereg innych narzędzi, których nie zgubimy lub nie zapomnimy zabrać z domu, ponieważ… znajdują się w naszym telefonie, laptopie lub innym urządzeniu. Aplikacje mobilne, o których mowa, mają liczne zastosowania i ułatwiają np.:

1. Planowanie zadań i utrzymywanie motywacji

  • Trello

Przygotowanie listy zadań działa motywująco. Zerkając na „to do list”, widzisz czarno na białym, co masz zrobić konkretnego dnia. Gdy korzystasz z aplikacji Trello, możesz również monitorować postępy, „odhaczając” obowiązki, które już zrealizowałeś. Masz także możliwość przesyłania plików z Google Drive i Dropbox.    

  • Todoist

Praktycznym narzędziem umożliwiającym opanowanie natłoku zajęć jest aplikacja Todoist. Tworzenie list, ustawianie przypomnień, utrwalanie nawyków poprzez ustawianie terminów cyklicznych, przekazywanie zadań współpracownikom – to zaledwie kilka spośród wielu funkcji, z których może korzystać użytkownik.

7 porad, jak zorganizować swój dzień

2. Wyrabianie nawyków

  • Habitica  

Użytkownicy aplikacji Habitica uczestniczą w grze, w której zdobywa się punkty i przechodzi na następne poziomy. Jeśli jesteś zapalonym graczem, to narzędzie może przypaść Ci do gustu i pomóc nie tylko w realizacji codziennych celów, ale również w kształtowaniu nawyków.   

  • Coach.me

Coaching to forma wsparcia, która sprzyja m.in. nauce wytrwałości w osiąganiu celów, analizie postępów i formowaniu dobrych nawyków. Korzystając z coach.me, zyskujesz stały dostęp do osobistego coacha „zamkniętego” w Twoim telefonie. Możesz także korzystać z pomocy i rad społeczności tworzonej przez innych użytkowników aplikacji.   

7 nawyków, które pozwalają czerpać satysfakcję z pracy

3. Porządkowanie

  • Google

Stały dostęp do najważniejszych dokumentów, możliwość tworzenia, zapisywania i formatowania plików tekstowych, tabel itp., narzędzia umożliwiające komunikację – pakiet Google pozwala uporządkować i dzięki temu usprawnić pracę całego zespołu. Warto poznawać i w pełni wykorzystywać oferowane możliwości.  

  • Nozbe

Aplikacja jest oparta na metodzie Getting Things Done, opracowanej i opisanej przez Davida Allena. Według amerykańskiego specjalisty do spraw produktywności uporządkowanie zadań umożliwia ich kontrolowanie i szybszą realizację. Nozbe motywuje również do wykonania 10 kroków, które pozwalają uzyskać maksymalną efektywność.

  • Mindly

Mapa myśli to spersonalizowane notatki przedstawione w formie graficznej. Korzystając z Mindly, staniesz się entuzjastą mindmappingu. Będziesz mógł przygotować się do ważnego projektu lub prezentacji, zaplanować zadania lub stworzyć podsumowanie. Do każdego elementu można dołączyć notatkę, ikonę albo obraz.

  • Freedly

Lubisz wiedzieć, co dzieje się w kraju i na świecie? Chętnie zapoznajesz się z nowinkami branżowymi opisywanymi przez redaktorów portali internetowych? Aplikacja Freedly pomoże Ci uporządkować teksty, które zamierzasz przeczytać i sprawi, że nie będziesz tracić czasu na wyszukiwanie artykułu, którego nagłówek przykuł Twoją uwagę.

4. Oszczędzanie czasu

  • Evernote

Notowanie na małych karteczkach, które mają skłonność do znikania w niewyjaśnionych okolicznościach, powoduje nie tylko stratę cennego czasu, ale również rozprasza i wywołuje rozdrażnienie. Dzięki aplikacji Evernote uporządkujesz swoje zapiski, zyskasz do nich nieograniczony dostęp, a do tego będziesz mógł planować i zarządzać projektami.  

  • Pracuj.pl

Dobra organizacja i optymalne wykorzystanie czasu są niezbędne również przy poszukiwaniu pracy. Korzystając z aplikacji mobilnej Pracuj.pl, możesz przeglądać ogłoszenia w każdym miejscu i czasie, sprawnie odpowiadać na oferty, a także śledzić, jak przebiega rekrutacja.

Aplikacja mobilna – sposób na szybkie znalezienie pracy

Aplikacje pomagają planować, porządkować, rozdzielać zadania itd. Ważne jednak, by motywowały również do nieustannego rozwoju, ponieważ to właśnie realizowanie celów, podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych doświadczeń zwiększa nasze szanse na rynku pracy.

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Oceń artykuł