Kalkulator wynagrodzeń

Autor:
admin Ocena treści 4.23/5 (522)
Autor wpisu admin
Ocena treści 4.23/5 (522)

Skorzystaj z kalkulatora wynagrodzeń, który w łatwy sposób wyliczy, ile możesz zarobić na rękę, przeliczając kwotę brutto na netto. Dowiedz się, ile będziesz zarabiać w zależności od tego, czy pracujesz na umowę o pracę, umowę-zlecenie czy o dzieło. Podaj wysokość pensji dla każdego miesiąca i sprawdź, ile wyniosą poszczególne składki i ostateczna pensja, którą otrzymasz na konto.


Kalkulator brutto-netto

Rok:

Kalkulator dla:

Pracownika Zleceniobiorcy Wykonawcy Dzieła
Pracodawcy Zleceniodawcy Zamawiającego Dzieło
Wpisz miesięczne wynagrodzenie
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Jak skutecznie negocjować pensję i zarabiać więcej?

Okresowa rozmowa z szefem o podwyżce albo negocjacje pensji na kolejnym etapie rekrutacji – rozmowy o pieniądzach nigdy nie należą do łatwych. W każdej z tych sytuacji staramy się znaleźć pewien kompromis między tym, ile chcielibyśmy w rzeczywistości zarabiać (dużo!), a tym, jakie są realia rynkowe i jaką kwotę może w rzeczywistości zaproponować nam pracodawca.

Powiesz za mało – nie cenisz się i nie starczy Ci do pierwszego; za dużo – nie dostaniesz nowej pracy albo szef będzie patrzył na Ciebie bykiem. Mitów na temat negocjacji jest wiele. Co zrobić, żeby wyjść z tej sytuacji obronną ręką i … zarobić?

Jeżeli negocjacje masz we krwi i targujesz się nawet o cenę rzodkiewek w osiedlowym warzywniaku – dobrze dla Ciebie. Jeśli jednak pech chciał, że daleko Ci do mistrza negocjacji – radzimy, jak dobrze przygotować się do trudnej rozmowy o pieniądzach.

 

Oto 4 sposoby i przydatne narzędzia, której pomogą Ci w wyjściu z negocjacji z sukcesem.

 

1. Sprawdź, ile płacą w Twojej branży i na Twoim stanowisku.

Pomoże Ci w tym serwis http://zarobki.pracuj.pl, gdzie sprawdzisz, czy Twoje obecne wynagrodzenie jest odpowiednie i dowiesz się, ile zarabiają inni na Twoim stanowisku. To ważne, aby znać realia rynkowe i nie zaskoczyć rozmówcy kwotą zupełnie oderwaną od rzeczywistości. Warto pamiętać, że nie tylko zbyt wysoka suma może zniechęcić potencjalnego szefa czy rekrutera. Jeśli podasz pensję zbyt niską, może to wzbudzić wątpliwości po drugiej stronie – czy aby na pewno jesteś osobą o odpowiednich kompetencjach na to stanowisko?

 

2. Wyznacz pensję minimalną i zarobki marzeń.

Planujesz kupić jacht i opłynąć cały świat, ale zadowolisz się też czarterem żaglówki i długim urlopem na Mazurach? Podobnie jest z zarobkami. Zastanów się, jak pensja byłaby dla Ciebie więcej niż satysfakcjonująca (w ramach realnych stawek), a jaka jest tą minimalną, za którą jesteś w stanie zmienić pracę. Jak wiadomo, pieniądze to nie wszystko, ale nawet najbardziej ekscytująca praca w start-upie nie będzie na dłuższą metę dobrym rozwiązaniem, jeśli pensji nie starczy Ci do pierwszego. Dlatego miej obie kwoty w głowie podczas negocjacji.

 

3. Odróżniaj brutto od netto.

Na rozmowie o pracę czy podczas krótkiego spotkania z szefem nie będzie czasu na zastanawianie się, ile tak naprawdę chcesz zarabiać ani czy podana przez Ciebie kwota jest pensją „na rękę”. Dlatego skorzystaj z kalkulatora wynagrodzeń i przelicz dokładnie rozważane przez Ciebie kwoty w zależności od rodzaju umowy – dzięki temu poczujesz się pewnie w starciu z rozmówcą i będziesz bez zająknienia operować zarobkami brutto i netto.

 

4. Zastanów się nad dodatkowymi korzyściami.

Nie tylko zarobki można negocjować. Jeśli pracodawca nie jest w stanie zaproponować Ci ani grosza więcej, zastanów się, czy jest coś, na czym oprócz pieniędzy bardzo Ci zależy. Elastyczny czas pracy, żeby odbierać dziecko z przedszkola? Praca z domu, aby nie tracić pieniędzy na benzynę albo bilety? Pakiet medyczny dla całej rodziny albo dofinansowanie do drogich studiów, które planujesz rozpocząć? Negocjuj benefity, a może okazać się, że takie rozwiązanie da Ci więcej korzyści, niż dodatkowe kilkaset złotych w portfelu.

 

Gotowy? Gotowa? Powodzenia!

 

 

Czy zarabiasz tyle ile powinieneś? Porównaj swoje zarobki

Oceń artykuł


Narzędzia