CaseWeek – największy cykl warsztatów inżynierskich w Polsce

Kategoria
Kalendarz

Autor wpisu
admin
Kategoria: Kalendarz


Ponad 2000 studentów uczelni technicznych z całej Polski weźmie udział w CaseWeeku, największym cyklu warsztatów inżynierskich w naszym kraju. Szkolenia prowadzone będą przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży.

CaseWeek 2015 to już 6 edycja szkoleń organizowanych przez stowarzyszenie IAESTE Polska. W tym roku w wydarzenie zaangażowało się ponad 50 różnych firm branży technicznej. Inicjatywę wyróżnia bezpośrednia, niewymuszona interakcja między studentami a specjalistami z branży.

Bierzemy powtórnie udział w CaseWeeku, bo to jeden z tych projektów, w których przyszli inżynierowie mogą poznać specyfikę pracy w naszej firmie, a my przypomnieć sobie czas, gdy byliśmy studentami. Elastyczna forma warsztatów pozwala na weryfikację wzajemnych oczekiwań w atmosferze wspólnej pracy, a przy okazji wszyscy mogą się trochę rozerwać – wypowiada się Pan Bogumił Haponiuk, przedstawiciel firmy Siemens.

Dzięki CaseWeekowi studenci kierunków inżynierskich mają szansę na bezpośredni kontakt z zagadnieniami, z którymi będą musieli zmierzyć się w przyszłej pracy. Projekt pomaga uzupełnić wiedzę techniczną o praktyczne doświadczenia.

Wdrażając formułę case study, czyli studium przypadku, stawiamy na zastosowanie zdobytej na studiach wiedzy w rozwiązywaniu rzeczywistych problemów, z którymi spotykają się pracownicy danej firmy. W ten sposób angażujemy studentów w poznawanie specyfiki danej branży i odkrywanie własnej ścieżki zawodowej – opowiada Aneta Tymińska, studentka Politechniki Warszawskiej, tegoroczny Koordynator ds. Kontaktu z Firmami.

Wydarzenie wspiera Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Parlament Studentów RP i Forum Uczelni Technicznych. Honorowy Patronat nad projektem objęli też rektorzy wszystkich uczelni zaangażowanych w wydarzenie: Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Łącznie, w całej Polsce będzie miało miejsce 111 szkoleń oraz liczne wydarzenia dodatkowe.

Warsztaty odbędą się w ciągu trzech tygodni od 13 do 30 kwietnia.

infograf

Oceń artykuł


Narzędzia