Jak napisać życzenia świąteczne

Kategoria
Życie zawodowe

Autor wpisu
Maja Gojtowska Ocena treści 5/5 (1)
Kategoria: Życie zawodowe
Ocena treści 5/5 (1)

W pogoni za uciekającymi terminami, ważnymi klientami i kolejnymi służbowymi spotkaniami wigilijnymi warto w grudniu wygospodarować trochę czasu, by przygotować dla klientów, partnerów i współpracowników życzenia świąteczne. Nie traktujmy ich jako nieprzyjemnej konieczności, ale szansy na podtrzymanie relacji i szczere podziękowanie za mijający rok współpracy. Jak to zrobić?

Osobiste życzenia dla współpracowników to zawsze dobry pomysł. Niezależnie od tego, czy w Twojej firmie wysyła się do współpracowników i klientów gotowe prezenty, kartki, czy ze względów finansowych zdecydowano się wyłącznie na stworzenie firmowych e-kartek, krótka, osobista i szczera wiadomość to miły gest, który pozwoli scementować Twoje biznesowe kontakty.

Nie idź na skróty

Dobre życzenia świąteczne na pewno nie są życzeniami szablonowymi. Tym bardziej jeśli korzystasz z nich od lat. A zatem zamiast tracić czas na przeszukiwanie internetowych baz z gotowymi wzorami życzeń w formie wierszyków – napisz kilka zdań od siebie. A jeśli wyjątkowo brakuje Ci weny twórczej, utarty wierszyk zamień na słowa świątecznej kolędy lub piosenki. Gwarantujemy, że Twój odbiorca będzie ją nucił przez cały dzień.

Dodaj osobisty akcent

Wiesz, że Twój dostawca to zapalony narciarz? Życz zawsze ośnieżonych stoków. Klient narzekał ostatnio na niskie temperatury? Do niego skieruj życzenia słonecznego, nieoczekiwanego urlopu. To jedno krótkie, osobiste zdanie dodane do najbardziej standardowych życzeń świątecznych może zrobić ogromną różnicę i sprawi, że na twarzy odbiorcy pojawi się szczery uśmiech.

Nie zapomnij o podpisie

Każdy z nas dostał choć raz w życiu kartkę z życzeniami… bez podpisu. A przecież wtedy cała Twoja praca idzie na marne, bo nie wiadomo komu za życzenia podziękować. Dlatego nie zapomnij wyraźnie podpisać się pod życzeniami. Pisząc do bliższych współpracowników używaj samego imienia, a do tych dalszych imienia i nazwiska lub imienia i nazwy firmy.

Pisząc świąteczne życzenia, daj się ponieść świątecznemu nastrojowi. W końcu, taka atmosfera panuje tylko raz w roku 🙂 

A jeśli planujesz podarować symboliczny upominek koledze lub koleżance w pracy to mamy dla Ciebie podpowiedź:

Oceń artykuł


Narzędzia