Dobre studia, dobra kasa

Autor wpisu
Agnieszka Dobosz
Autor wpisu Agnieszka Dobosz

Jak pokazuje raport Sedlak&Sedlak, w 2012 roku zarobki osób posiadających dyplom MBA kształtowały się na poziomie 13 300 PLN brutto. Można było zarobić i więcej – w przemyśle lekkim pensje menedżerów po tych prestiżowych studiach sięgały nawet 17 tys. miesięcznie. Do pozazdroszczenia?

MBA to studia przeznaczone dla kadry kierowniczej, która posiada już doświadczenie w biznesie i kierowaniu zespołem. Przynoszą one prestiż, kontakty i pieniądze, są jednak bardzo wymagające. To samo mówi się zresztą o rekrutacji, która dogłębnie sprawdza wiedzę (także językową) i doświadczenie kandydata.

>> TEST Sprawdź, czy MBA to coś dla Ciebie

Najcenniejszy dyplom świata

Prestiżowe Master of Business Administration nazywane jest najcenniejszym dyplomem świata – na pewno dlatego, że za same studia trzeba słono zapłacić, ale także ze względu na pokaźne pensje, na które absolwenci tych studiów mogą liczyć po ich ukończeniu.

>> Zobacz pełen raport na temat zarobków absolwentów MBA

Zalet MBA – poza finansowymi – jest jednak znacznie więcej. Lista nieoczywistych plusów pojawiła się na łamach amerykańskiego Forbesa – znajdziemy na niej m.in. nawiązywanie cennych kontaktów i przyjaźni, możliwość spotkania się z wybitnymi wykładowcami prosto ze świata wielkiego biznesu, ale także szansa na … zrozumienie, jak mało wiemy o świecie.

Kto zainteresowany?

Jeśli temat MBA Cię interesuje, warto właśnie teraz zajrzeć na http://mbaevent.pl. Do 15 maja znajdziesz tam m.in :

  • porównywarkę programów studiów MBA,
  • możliwość zapisania się na dzień otwarty na wybranej uczelni,
  • aktualne oferty pracy na stanowiska menedżerskie w całym kraju,
  • ciekawe teksty i darmowy e-book na temat budowania kariery menedżera.

Mamy dla Was jeszcze jedną dobrą wiadomość ! 22 kwietnia w Warszawie zainteresowani MBA będą mogli spotkać się z osobami odpowiedzialnymi za nabór kandydatów na najlepsze uczelnie, takie jak London Business School czy University of Chicago! Zachęcamy do rejestracji tutaj.

Czytaj także:

Oceń artykuł


Narzędzia