Tutaj szukaj pomocy

Kategoria
bezpieczna rekrutacja

Autor wpisu
admin Ocena treści 5/5 (1)
Ocena treści 5/5 (1)

Courtroom detailNawet najbardziej ostrożna osoba może niestety paść ofiarą oszustwa podczas poszukiwania pracy – dotyczy to zarówno rekrutacji online, jak również pracy za granicą oraz zabronionych praktyk podczas interview. Na szczęście nie oznacza to, że jest się potem osamotnionym. Ba! Nie powinno się w żadnym wypadku „puszczać płazem” np. straty kilkudziesięciu złotych rzekomego wpisowego lub dyskryminowania podczas interview.

 

Gdzie szukać pomocy?

  • Policja – osoba poszkodowana z wykorzystaniem np. phishingu ma prawo złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w jednostce Policji lub w prokuraturze, najlepiej najbliższej dla miejsca zamieszkania lub miejsca, w którym w danym momencie się znajduje. Należy zrobić to możliwie w jak najkrótszym czasie od momentu jego ujawnienia.
  • Państwowa Inspekcja Pracy – zgłaszać należy wszelkie przejawy łamania prawa oraz dyskryminacji podczas procesów rekrutacyjnych.
  • Krajowe Centrum Interwencyjno-Konsultacyjne dla Ofiar Handlu Ludźmi (KCIK): tel. 0 22 628 01 20, [email protected], www.kcik.pl / Centralny Zespół do Walki z Handlem Ludźmi w Komendzie Głównej Policji: 0048 22 601 20 53, 601 48 33, 601 29 12, www.policja.pl – jeżeli padłeś ofiarą nielegalnych praktyk podczas pracy za granicą
  • Ministerstwo Spraw Zagranicznych – we wszystkich – również nagłych – wypadkach łamania praw pracownika (obywatela Polski) poza granicami kraju
  • [email protected] – jeżeli jakieś ogłoszenie wywoła twoje podejrzenie, o np. defraudację danych lub podszywanie się pod pracodawcę – skontaktuj się z nami natychmiast.

 

Oceń artykuł


Narzędzia