8 inspirujących zdań, które pomogą Ci w zmianie pracy

Autor wpisu
Agnieszka Dobosz Ocena treści 4.54/5 (13)
Autor wpisu Agnieszka Dobosz
Ocena treści 4.54/5 (13)

Nie ma co ukrywać – zmiana pracy nie zawsze jest szybka, łatwa i przyjemna. Często wymaga sporo determinacji, dyscypliny, cierpliwości i mocnych nerwów. Ale nagroda, która czeka nas na końcu tego procesu, jest warta wysiłku. W końcu w pracy spędzamy wiele czasu, więc dobrze, aby była satysfakcjonująca, odpowiednio płatna i dająca radość (przynajmniej od czasu do czasu). Takiej pracy warto szukać do skutku! Dzisiaj przedstawiamy Wam 8 sentencji, które w tych poszukiwaniach pomogą.

1.Jeśli robisz coś, czego nie lubisz, marnujesz czas.

W pracy spędzamy sporą część życia i jeśli zupełnie nie sprawia nam ona przyjemności, jest absolutnie niesatysfakcjonująca i nierozwijająca, to niestety może tak być, że marnujemy w niej czas. Oczywiście nie zawsze mamy możliwość wyboru pracy idealnej, ale zróbmy co w naszej mocy, aby z obecnej pracy wycisnąć, ile się da albo … ją zmienić. A przynajmniej sprawdźmy, jakie są możliwości. Może w innej firmie szukają kogoś właśnie takiego jak Ty?

2. Cel bez planu to tylko marzenie.

Twoja praca nie do końca Ci odpowiada, więc codziennie rozmyślasz o zmianie. Znajdziesz nową, rzucisz papierami, będziesz żyć długo i szczęśliwie. I dobrze! Jednak aby to marzenie przybrało realny kształt, potrzebny jest Ci konkretny plan. Co zrobisz, żeby tę pracę zmienić? Od czego zaczniesz? Jak będziesz szukał i jaką pracę chcesz znaleźć? Zacznij od odpowiedzi na te pytania, a potem postanów, kiedy zaczynasz. Do dzieła!

3. Okazje rzadko się trafiają. Lepiej samemu je tworzyć.

Zmienię pracę, jak coś się trafi. Kolega się odezwie albo zadzwoni zaprzyjaźniony rekruter z agencji doradztwa personalnego. Pewnie, można czekać, ale jest szansa, że telefon będzie uparcie milczał. Dlatego radzimy – jeśli czujesz, że czas na zmianę, weź sprawy w swoje ręce. Ty zadzwoń do kolegi, wyślij maila do zaprzyjaźnionego rekrutera albo załóż konto na Pracuj.pl. Zobaczysz, czy jakaś okazja właśnie na Ciebie nie czeka – wystarczy uzupełnić profil zawodowy albo wysłać CV.

4. Zaakceptuj to, czego nie możesz zmienić. Zmień to, czego nie możesz zaakceptować.

Ciągle marudzisz na pracę – obowiązki nudne, szef trudny, a dojazd męczący? Zgodnie z tą myślą albo ją zaakceptuj, albo … zmień! Poszukaj ciekawszej pracy w lepszej lokalizacji, z szefem, z którym się dogadasz.

5. Idealny czas, aby zacząć szukać pracy, nigdy nie nadchodzi.

Postanawiasz szukać pracy od nowego roku. Ale najpierw narty, potem przeziębienie, trudny projekt no i robi się marzec. Na wiosnę bez sensu szukać, bo w końcu w czerwcu planujesz urlop. Potem okres wakacyjny – szkoda tracić lato, a poza tym na rynku i tak pewnie nic się nie dzieje. We wrześniu planujesz zaktualizować CV, ale tu syn idzie do pierwszej klasy, a jeszcze w domu remont. Siadasz do CV w październiku, ale coś Cię odrywa i zanim się obejrzysz, mamy grudzień. A kto wysyła CV przed Świętami?

To pewne – nigdy nie ma dobrego okresu, aby zacząć szukać pracy. Zawsze znajdzie się jakaś wymówka. Dlatego nie ma co czekać na idealny moment.

Steve Jobs – 7 ciekawostek

6. Co masz zrobić jutro, zrób dzisiaj.

Jeśli planujesz przejrzeć oferty pracy jutro, a ten dzień jakoś długo nie nadchodzi, radzimy – zrób to teraz. Dzisiaj! Dzięki nowoczesnym technologiom szukanie pracy jest coraz szybsze i wygodniejsze. Wypróbuj aplikację Pracuj.pl – dzięki niej przejrzysz oferty bezpośrednio na swoim telefonie, stojąc w korku w autobusie albo w kolejce w aptece. Co więcej, możesz też przy użyciu smartfona wysłać CV. Nie warto czekać! Pomyśl – jeśli dzisiaj wyślesz CV, już jutro możesz dostać telefon od rekrutera. Kto wie, co wydarzy się za miesiąc?

7. Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.

Chciałbyś zmienić branżę, ale wydaje Ci się to zbyt trudne? Myślisz o pracy w innym mieście, ale przerażają Cię wszystkie formalności i liczba zmian, która by Cię czekała? Chciałbyś spróbować pracy w międzynarodowej korporacji, ale Twój angielski kuleje?

Niektóre zawodowe marzenia mogą być łatwiejsze do zrealizowania, niż myślisz. Po prostu będą wymagać od Ciebie więcej pracy i czasu. Rozpisz swój cel na konkretne zadania do wykonania. Może musisz zapisać się na dodatkowy kurs albo studia? Wyszukać pracodawców w wymarzonym mieście (polecamy serwis www.pracodawcy.pracuj.pl) i sprawdzić, czy nie oferują pomocy przy relokacji? Zapisać się na półroczny, intensywny kurs angielskiego? Niewykluczone, że dążenie do upragnionej zmiany będzie wymagało więcej czasu, ale hasło “wszystko jest możliwe” może się sprawdzić również u Ciebie.

8. Jeśli plan “A” nie zadziała, pamiętaj, że alfabet ma jeszcze sporo liter.

Porażki to część drogi na szczyt – potwierdzają to wszyscy ludzie sukcesu. Dlatego nie poddawaj się, jeśli nie udaje Ci się zrealizować swojego planu “A”. Może musisz przemyśleć założenia, zacząć działać trochę inaczej? Może potrzeba jeszcze trochę czasu, aby osiągnąć upragniony cel? Szukanie pracy to często zadanie dla wytrwałych. Powodzenia!

Oceń artykuł


Narzędzia